Architekt z wyobraźnią z Lublina. Realizuję nietypowe zamówienia.

Po "po godzinach" ...

ARCHITEKT PROJEKTUJE TRASĘ

PO "PO GODZINACH" ZACZYNA SIĘ PRZYGODA

Każdy wyjazd miał swoją specyfikę. W zależności od pory roku i samego roku było coś, co dominowało i było dla niego charakterystyczne. Były to na przykład pola bukowych liści po których jak po zaspach trzeba było brodzić po kolana, znienacka wpadając jeszcze głębiej w zasypane liśćmi rozpadliny, mnóstwo śladów dzików a zarazem żadnego dzika w pobliżu. Innym razem wiele śladów niedźwiedzi i ich odchodów lub drzewa podziurawione jak ser szwajcarski przez dzięcioły uganiające się za kornikami...

Architekt Wędruje

Każda podróż to kolejna garść wspomnień.  Wykonane w ich trakcie zdjęcia ułatwiają je przywołać. Po latach odżywa wiejący wiatr, szumią drzewa, szemrzą strumienie, trzaskają płomienie rozpalonego ogniska, pod butami mlaska błoto a nocą pohukuje puszczyk...

Przechodzone już setki kilometrów, wylane litry potu. Widoki i wspomnienia warte poniesionego trudu. Bez wysiłku i orientacji w terenie chodzenie takimi "drogami" nie jest możliwe. Nie ma tu dobrych nawierzchni, schodów, szlaków a często nie ma nawet  zwierzęcych ścieżek. Drogę trzeba wydeptać własnymi nogami.

Nie zawsze droga jest łatwa i prosta.
Czasami zdarzają się kłody rzucone pod nogi

Architekt po Pracy

PRZYGODA GÓRY PRZYRODA WĘDRÓWKI ROWERY

Zdjęć uzbierało się wiele. Dużo z nich jest również na negatywach. Nie mam czasu ich przejrzeć a co dopiero wybrać do pokazania z nich te najciekawsze.

Poniżej pokażę niektóre z nich. Bedą to zdjęcia z różnych wyjazdów w góry, wycieczek rowerowych i innych. Głównie będą to zdjęcia ze spotkań z naturą ale też czasami i z architekturą.

Cztery Pory Roku

... i każda pełna uroku

różne oblicza gór

ARCHITEKT
w KUCHNI

CHLEB ŻYTNII

czytaj więcej

Górskie Wędrowanie

Zapraszam poniżej do zobaczenia niektórych
zdjęć z kilku wędrówek

Dwa Światy

Jeden dzień-
dwie pory roku

Niesamowite wrażenie. Przejście w ciągu  kilku minut kilkudziesięciu metrów w dół lub w górę potrafi zmienić porę roku. Z sielankowej wiosny wchodzi się do ośnieżonej zimy i na odwrót. Może zdarzyć się, że nocleg będzie ciepły i przyjemny na zielonej trawie lub bardziej ekstremalny na śniegu. Z powodu ograniczonej pojemności plecaków nie zabieramy z sobą grubej odzieży zimowej.

GÓRSKA KUCHNIA

Dużo ruchu na świeżym powietrzu zaostrza apetyt. Po dobrze wykorzystanym dniu przychodzi pora na odpoczynek i zaspokojenie głodu.

czytaj więcej
Górska

Herbata

    Niby częsty i popularny napój a jednak inny. Inaczej smakuje gorąca herbata pita w górach niż ta pita w domu. Inaczej pachnie przesiąknięta dymem z ogniska. Inne czasami zawiera dodatki. W wodzie czerpanej z potoku lub ze stopionego śniegu oprócz wody zdarzają się na przykład szpilki świerka i inne zagadkowe mikroelementy.  Górska herbata bardziej gasi pragnienie, bardziej rozgrzewa, bardziej chce się ją pić.

zobacz więcej

Architekt w Drodze

Jest tyle dróg do przebycia...

Wszędzie można znaleźć coś ciekawego do zobaczenia. Wcale nie trzeba od razu jechać na drugi koniec świata i wydawać góry pieniędzy. Wystarczy wyjść z domu lub wsiąść na rower i porozglądać się. Nawet bliska okolica może zaoferować ciekawą przygodę.
Rowerem, pieszo, na rolkach. Każdy sposób jest dobry na spotkanie nowej przygody.

Czasami wypoczynek bywa męczący...

Czasami wypoczynkiem również można się zmęczyć i wtedy trzeba chwilę odpocząć.

Podróże w Plener & Bezkrwawe Łowy

W czasie wolnym lubię podpatrywać przyrodę.

Fotografia
Przyrody

Wilga i jastrząb

Podpatrywanie
Przyrody

Żółw czerwonolicy