Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Po „po godzinach”


ARCHITEKT PROJEKTUJE TRASĘ

PO „PO GODZINACH” ZACZYNA SIĘ PRZYGODA

Każdy wyjazd miał swoją specyfikę. W zależności od pory roku i samego roku było coś, co dominowało i było dla niego charakterystyczne. Były to na przykład pola bukowych liści po których jak po zaspach trzeba było brodzić po kolana, znienacka wpadając jeszcze głębiej w zasypane liśćmi rozpadliny, mnóstwo śladów dzików a zarazem żadnego dzika w pobliżu. Innym razem wiele śladów niedźwiedzi i ich odchodów lub drzewa podziurawione jak ser szwajcarski przez dzięcioły uganiające się za kornikami…

Architekt Wędruje

Każda podróż to kolejna garść wspomnień.  Wykonane w ich trakcie zdjęcia ułatwiają je przywołać. Po latach odżywa wiejący wiatr, szumią drzewa, szemrzą strumienie, trzaskają płomienie rozpalonego ogniska, pod butami mlaska błoto a nocą pohukuje puszczyk…

Trekking motylki
Trekking

Nie zawsze droga jest łatwa i prosta.
Czasami zdarzają się kłody rzucone pod nogi

Przechodzone już setki kilometrów, wylane litry potu. Widoki i wspomnienia warte poniesionego trudu. Bez wysiłku i orientacji w terenie chodzenie takimi „drogami” nie jest możliwe. Nie ma tu dobrych nawierzchni, schodów, szlaków a często nie ma nawet  zwierzęcych ścieżek. Drogę trzeba wydeptać własnymi nogami.

Trekking Zakarpacie 2011- Pikuj

Architekt po Pracy

PRZYGODA GÓRY PRZYRODA WĘDRÓWKI ROWERY KSIĄŻKI

Zdjęć uzbierało się wiele. Dużo z nich jest również na negatywach. Nie mam czasu ich przejrzeć a co dopiero wybrać do pokazania z nich te najciekawsze.

Poniżej pokażę niektóre z nich. Bedą to zdjęcia z różnych wyjazdów w góry, wycieczek rowerowych i innych. Głównie będą to zdjęcia ze spotkań z naturą ale też czasami i z architekturą.

Architekt Odpoczywa


W PLENERZE

Cztery Pory Roku

Trekking Bieszczady 2007

… i każda pełna uroku

Różne oblicza gór

Trekking Gorgany 2017

Przed Podróżą


ARCHITEKT W KUCHNI

Architekt w Kuchni


CHLEB ŻYTNI

W Drogę !


ARCHITEKT W PODRÓŻY

góry we mgle

Górskie Wędrowanie

Zapraszam poniżej do zobaczenia niektórych
zdjęć z kilku wędrówek

Dwa światy

Jeden dzień-
dwie pory roku

Trekking Świdowiec 2018
Trekking Świdowiec 2018

Niesamowite wrażenie. Przejście w ciągu  kilku minut kilkudziesięciu metrów w dół lub w górę potrafi zmienić porę roku. Z sielankowej wiosny wchodzi się do ośnieżonej zimy i na odwrót. Może zdarzyć się, że nocleg będzie ciepły i przyjemny na zielonej trawie lub bardziej ekstremalny na śniegu. Z powodu ograniczonej pojemności plecaków nie zabieramy z sobą grubej odzieży zimowej.

Okruchy Wspomnień

GÓRSKA KUCHNIA


Dużo ruchu na świeżym powietrzu zaostrza apetyt. Po dobrze wykorzystanym dniu przychodzi pora na odpoczynek i zaspokojenie głodu.

Trekking ognisko

Górska

Herbata

Trekking Gorgany 2017

Niby częsty i popularny napój a jednak inny. Inaczej smakuje gorąca herbata pita w górach niż ta pita w domu. Inaczej pachnie przesiąknięta dymem z ogniska. Inne czasami zawiera dodatki. W wodzie czerpanej z potoku lub ze stopionego śniegu oprócz wody zdarzają się na przykład szpilki świerka i inne zagadkowe mikroelementy. Górska herbata bardziej gasi pragnienie, bardziej rozgrzewa, bardziej chce się ją pić.

zobacz więcej

Architekt rozpala ogień


ALTERNATYWNE METODY ROZPALANIA OGNIA

5 SPOSOBÓW

Architekt w Drodze

Jest tyle dróg do przebycia…

Rolki
Żagle
Rower

Wszędzie można znaleźć coś ciekawego do zobaczenia. Wcale nie trzeba od razu jechać na drugi koniec świata i wydawać góry pieniędzy. Wystarczy wyjść z domu lub wsiąść na rower i porozglądać się. Nawet bliska okolica może zaoferować ciekawą przygodę.
Rowerem, pieszo, na rolkach. Każdy sposób jest dobry na spotkanie nowej przygody.

Poczuj przygodę


Oto kilka relacji z podróży z dźwiękami otaczającej natury.

Więcej klipów na moim kanale YouTube

Podróże w Plener i Bezkrwawe Łowy

W czasie wolnym lubię podpatrywać przyrodę.


Fotografia Przyrody

Trekking Zakarpacie 2011

Czasami wypoczynek bywa męczący…

… i wtedy trzeba chwilę odpocząć.

Odpoczynek po aktywnym odpoczynku

ARCHITEKT CZYTA

architekt czyta
architekt czyta
architekt czyta