Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Aranżacja wnętrz banku

Aranżacja wnętrz banku zawiera propozycję przebudowy i aranżacji wnętrz podanych przez departament logistyki BRE Banku S.A. W miejscu istniejącej sali operacyjnej z układem ladowym zaprojektowałem gniazdowy układ obsługi klienta z dwoma podwójnymi stanowiskami oraz wydzielonym stanowiskiem dla kierującego wydziałem.

Jest to druga wersja aranżacji wnętrz banku o uspokojonym charakterze wnętrza oraz ciepłym odcieniu ścian i elementów dekoracyjnych wystroju i mebli.

Aranżacja wnętrza banku- widok
Widok

Na wystrój sali będą składały się: stiukowe wykończenia ścienne w kolorze kremowym, obramienia otworów i stanowiska dysponenckie z płyty meblowej wykończonej fornirem drewnianym mahoniowym lub palisandrowym lakierowanym z elementami z blachy mosiężnej polerowanej. Kratownice dzielące pomieszczenie w połowie wysokości z wersji pierwszej aranżacji zamieniłem na delikatne pasy oświetlenia rozpięte na linkach stalowych. Sufit zaprojektowałem w postaci łukowych kasetonów podwieszanych z wiszącymi oprawami oświetleniowymi.

Dodatkowe oświetlenie będzie zainstalowane na ścianach, wbudowane w stanowiska dysponenckie oraz obramienia otworów.

Aranżacja wnętrz banku- rozwiązania funkcjonalno- przestrzenne

Kasy zostaną oddzielone od sali operacyjnej dodatkowymi drzwiami szklonymi szkłem refleksyjnym umożliwiającym ochronie swobodny wgląd na salę. W kasach zostanie wymienione wyposażenie, wykładzina dywanowa zostanie zamieniona na płytki gresowe, nieprzezroczyste panele będą zastąpione szkłem trawionym, laminowanym z folią antywłamaniową lub blachą mosiężną.

Obecne pomieszczenie obsługi klienta domu inwestycyjnego zostanie podzielone ścianą o konstrukcji drewnianej wykończonej fornirem. Sufit podwieszony zostanie wymieniony. Pomieszczenia zostaną wyposażone w meble nawiązujące kształtem do stanowisk dysponenckich.

W pomieszczeniu wydziału kredytów zostanie zmieniony układ stanowisk pracy pracowników. Zostaną wymienione meble na nawiązujące do stanowisk dysponenckich oraz sufit podwieszony. Sąsiednie pomieszczenie do rozmów z klientami zostanie oddzielone obustronnie żaluzjami.

W pomieszczeniach wydziału bankowości korporacyjnej przewiduje się zastosowanie typowych mebli biurowych. Na nowe zostaną wymienione wykładziny dywanowe oraz sufity podwieszone.

W sanitariatach wymienione zostaną posadzki na płytki gresowe. Zastąpione nowymi będą również przybory i armatura. Światło będzie zapalane na czujnik ruchu lub podczerwień. Pomieszczenia będą wentylowane mechanicznie.

Aranżacja wnętrz banku- wizualizacje

Dane liczbowe:

Powierzchnia użytkowa lokalu: 443,73 m2

Rozwiązania konstrukcyjno- materiałowe

Ściany wykończone stiukiem w kolorze kremowym. Obramienia otworów i stanowiska dysponenckie z płyty meblowej wykończonej fornirem drewnianym mahoniowym lub palisandrowym lakierowanym z elementami dekoracyjnymi z blachy mosiężnej polerowanej. Sufit podwieszany w postaci łukowych kasetonów z wiszącymi oprawami oświetleniowymi.

Zobacz pierwszą wersję aranżacji- czytaj więcej

Zobacz trzecią wersję aranżacji- czytaj więcej