Architekt z wyobraźnią z Lublina. Realizuję nietypowe zamówienia.

Projekt domu
indywidualny czy typowy?

To częsty dylemat osób myślących o własnym domu. Oba rodzaje projektów mają mają swoje zalety i wady. 

Projekt typowy

ZALETY:

 • Dostępny od ręki.
 • Zwykle kilkakrotnie tańszy niż projekt indywidualny.

WADY:

 • Dużo czasu trzeba przeznaczyć na szukanie odpowiedniego projektu tak, żeby miał wymarzony kształt, wielkość, układ funkcjonalny i żeby pasował do naszej działki.
 • Jeżeli masz indywidualne potrzeby lub działka jest nietypowa nie znajdziesz odpowiedniego projektu typowego. Będą konieczne przeróbki projektu typowego co wiąże się z dodatkowymi kosztami za zmieniane części projektu.
 • Każdy projekt typowy należy zaadaptować do posiadanej działki czyli architekt musi opracować projekt zagospodarowania działki a branżyści projekty przyłączy, które są również częścią projektu indywidualnego.
 • Sprzedawca projektu nie bierze odpowiedzialności za sprzedawany projekt. Jeżeli są w nim wady to jeżeli inwestor nie zdąży go oddać w przewidzianym do tego terminie zostaje sam z problemem.
 • Szanujący się architekt musi sprawdzić adaptowany projekt, czy rozwiązania są zgodne z aktualnymi przepisami ponieważ bierze za niego odpowiedzialność. To zajmuje czas i dodatkowo kosztuje a w razie wykrycia wad projektu podnosi jego koszt o potrzebne zmiany. W wypadku nie porozumienia się co do kosztu takiej przeróbki należy poszukiwać kolejnego architekta, który podejmie się adaptacji. Czyli miało być szybciej i taniej a niekoniecznie tak będzie.

Projekt indywidualny

ZALETY:

 • Otrzymasz projekt "na miarę" dostosowany do Twoich potrzeb i pasujący do Twojej działki.
 • Unikniesz przeróbek- czasami bardzo kosztownych.

WADY:

 • Dłuższy czas otrzymania projektu.
 • Wyższa cena od projektu indywidualnego.

Wniosek:

Jeżeli nie masz wyszukanych potrzeb a działka jest duża, płaska i ma regularny kształt jest duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz odpowiedni projekt typowy lub taki, który wymaga kosmetycznych zmian. Wtedy wybór projektu typowego będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. W innych przypadkach lepiej wybierać projekt indywidualny.

Nie możesz znaleźć odpowiedniego budynku? 
- chętnie zaprojektuję go dla Ciebie!

    Jeżeli nie możesz znaleźć budynku o jakim marzysz i nie ma takiego na tej stronie to znaczy, że żaden mój poprzedni Inwestor nie był zainteresowany takim budynkiem a nie to, że nie potrafię takiego zaprojektować. Projektuję według życzeń i potrzeb konkretnego Inwestora, często powściągając swoje ambicje i wizje. Nie zawsze projektowane przeze mnie budynki są takie, jakimi chciałbym je widzieć i się nimi pochwalić, ale życzenia Inwestora są dla mnie priorytetem. Dla niego projektuję i to jemu ma podobać się budynek, ma spełniać jego potrzeby i być na jego kieszeń. Projektuję budynki w dowolnych stylach: dworki,  stodoły, kostki, z dachem spadzistym, płaskim, z basenem itp. Projektuję według życzeń i potrzeb klientów budynki nowe a także wykonuję przeróbki budynków istniejących oraz adaptacje projektów typowych. 

Moim priorytetem jest spełnianie marzeń Inwestorów a nie swoich. Doradzam, proponuję i inspiruję. Pomysłów mi nie brakuje. Jednak kształt i wygląd projektowanego budynku nie zawsze zależy tylko od mojej wyobraźni i chęci Inwestora. Nie na każdej działce da się zrealizować wszystkie życzenia i pomysły. Bardzo często na wygląd wpływają inne czynniki takie jak: przepisy budowlane i wymagania narzucone przez plan miejscowy, wielkość, kształt, nachylenie i orientacja względem kierunków świata działki, położenie drogi dojazdowej, służebność gruntu, wielkość budżetu przeznaczonego na inwestycję itp. Często moją rolą jest godzenie tego co narzucają przepisy budowlane z tym co chce Inwestor ale w taki sposób by budynek wyglądał tak jakby wizja nie była niczym ograniczona.

Więcej informacji i odpowiedzi na często zadawane pytania znajdziesz tutaj- FAQ

Jeżeli Poszukujesz Architekta Który Zaprojektuje Ci:

Dom na miarę, 
według Twoich życzeń

Dostosowany do potrzeb i wielkości Twojej rodziny: wolnostojący, bliźniak, w zabudowie szeregowej, z usługą, w tradycyjnym stylu, nowoczesny...

Przebudowę budynku istniejącego

Chcesz wyburzyć ściany, rozbudować o dodatkowy garaż, ogród zimowy, warsztat... nadbudować o dodatkowe piętro, poddasze...

Adaptację projektu typowego

Posiadasz projekt typowy, który Tobie odpowiada i trzeba go adaptować lub wprowadzić w nim zmiany: przesunąć ścianę, powiększyć okno...

Dobrze trafiłeś. Zrobię to z chęcią.

Wybór Mnie to Strzał w 10!

Moje atuty to:

Umiejętności i kompetencja

Wieloletnie doświadczenie przekłada się na wysoką jakość projektu. Nie będziemy uczyli się i eksperymentowali na Twojej inwestycji.

Rzetelność i dokładność

Szczegółowe przemyślenie różnych wariantów rozwiązań w połączeniu z wszechstronnymi zainteresowaniami i wiedzą gwarantują wybór najbardziej optymalnych rozwiazań. 

Wyobraźnia i kreatywność

To gwarancja pomysłowych i oryginalnych rozwiązań.

Szybkość i przystępne ceny

Nie zamawiasz projektu w ciemno. Już na początku zobaczysz jak będzie wyglądał budynek. Dzięki temu unikniesz rozczarowań oraz późniejszych czasochłonnych i kosztownych przeróbek.

Przegląd projektowanych budynków jednorodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych Lublin i okolice
a także inne lokalizacje przy większych zleceniach

Jednorodzinne

Wolnostojące

Jednorodzinne

Bliźniaki

Jednorodzinne

Szeregowe

Jeżeli nie chcesz przeglądać wszystkich projektów domów możesz skorzystać z wyszukiwania według cechy która Ciebie interesuje.

Wyszukiwanie domu jednorodzinnego po wybranej cesze

Rodzaj domu

projekty domów wolnostojących

projekty domów bliźniaczych

projekty domów szeregowych

Wielkość domu

projekty domów małych do 150m2

projekty domów średnich 150 m2 - 200 m2

projekty domów dużych ponad 200 m2

Styl domu

projekty domów tradycyjnych

projekty domów dworków

projekty domów nowoczesnych

projekty domów w stylu kostki

projekty domów w stylu stodoły

projekty willi i rezydencji

Funkcje domu

projekty domów bez garażu

projekty domów z garażem 

projekty domów z basenem

projekty domów z tarasem

projekty domów z usługą

projekty domów bez usługi

ILOŚĆ KONDYGNACJI DOMU

projekty domów parterowych

projekty domów piętrowych

projekty domów bez piwnicy

projekty domów z piwnicą

projekty domów z użytkowym poddaszem

projekty domów bez użytkowego poddasza

Materiał domu

projekty domów murowanych

projekty domów drewnianych

Spadek dachu

projekty domów z dachem spadzistym

projekty domów z dachem płaskim

Projekty małej architektury

Grille ogrodowe

Projekty domów jednorodzinnych Lublin i okolice
a także inne lokalizacje przy większych zleceniach

Ostatnio dodane Domy Wolnostojące

Wszystkie projekty domów wolnostojących zobaczysz tutaj- Wolnostojące.