Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Dom szeregowy z ogródkiem

Projekt domu szeregowego z ogródkiem wchodzi w skład projektu zespołu budynków jednorodzinnych szeregowych zaprojektowanych na Wilanowie.

Projekt domu szeregowego z ogródkiem
Projekt domu szeregowego z ogródkiem- widok od strony ogródka

Rozwiązania funkcjonalno- przestrzenne

Budynek jest złożony z pięciu segmentów mieszkalnych. Posiada wysokość 2 kondygnacji (parter i 1 piętro). Nie jest podpiwniczony. Każdy segment mieszkalny posiada wbudowany jednostanowiskowy garaż. Główne, wejściowe części budynków są wyższe zaś bryły mieszczące garaże są niższe. Budynki segmentów w miejscach garaży są obustronnie cofnięte w stosunku do lica ściany głównej bryły budynku. Na parterze segmenty mieszczą część dzienną mieszkań tj.: salon, kuchnię, wc, część wejściową: wiatrołap, część garażowo- gospodarczą: garaż, pom. pralni z kotłem. W salonie są zlokalizowane schody prowadzące na 1 piętro, które mieści część nocną mieszkań: sypialnie, garderoby i pomieszczenia sanitarne. Od strony ogrodowej zlokalizowane są tarasy.

Materiały i konstrukcja

Budynek będzie wykonany w konstrukcji mieszanej monolitycznej żelbetowej: ściany fundamentowe i dylatacyjne, stropy, schody oraz tradycyjnej murowanej. Elewacje ocieplane styropianem w technologii lekkiej mokrej. Okładzina ścian parteru- płytki klinkierowe w kolorze naturalnym, kamienne lub płytki cementowe imitujące kamień, ściany piętra- tynk cienkowarstwowy z wyprawą malarską. Posiada on dachy dwuspadowe o konstrukcji drewnianej o zróżnicowanej wysokości kalenicy kryte dachówką ceramiczną lub cementową w kolorze czerwono- brązowym.

Dane liczbowe

Powierzchnia zabudowy: 474,88 m2
Powierzchnia użytkowa: 756,20 m2
Powierzchnia użytkowa segmentu: 151,00 m2

Projekt domu szeregowego z ogródkiem- wizualizacje

Rzuty

Projekt domu szeregowego z ogródkiem- rzut parteru
Rzut parteru
Projekt domu szeregowego z ogródkiem- rzut poddasza
Rzut poddasza

Zobacz pozostałe budynki wchodzące w skład osiedla:
Projekt szeregówki klasycznej
Budynek szeregowy klasyczny
Projekt budynku szeregowego z tarasem