Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Budynek szeregowy z tarasem

Projekt budynku szeregowego z tarasem wchodzi w skład projektu zespołu budynków jednorodzinnych szeregowych zaprojektowanych na Wilanowie.

Budynek szeregowy klasyczny
Projekt budynku szeregowego z tarasem- widok tarasu

Rozwiązania funkcjonalno- przestrzenne

Budynek składa się z trzech segmentów mieszkalnych. Posiada wysokość 2 kondygnacji (parter i 1 piętro). Nie jest podpiwniczony. Każdy segment mieszkalny posiada wbudowany jednostanowiskowy garaż. Budynki segmentów w miejscach garaży są obustronnie cofnięte w stosunku do lica ściany głównej bryły budynku. Na parterze segmenty mieszczą część dzienną mieszkań tj.: salon, kuchnię, wc, część wejściową: wiatrołap, część garażowo- gospodarczą: garaż, pom. pralni z kotłem. W salonie są zlokalizowane schody prowadzące na 1 piętro, które mieści część nocną mieszkań: sypialnie, garderoby i pomieszczenia sanitarne. Od strony ogrodowej zlokalizowane są tarasy.

Materiały i konstrukcja

Budynek będzie wykonany w konstrukcji mieszanej monolitycznej żelbetowej: ściany fundamentowe, stropy, schody oraz tradycyjnej murowanej. Elewacje ocieplane styropianem w technologii lekkiej mokrej. Okładzina ścian parteru- płytki klinkierowe w kolorze naturalnym, kamienne lub płytki cementowe imitujące kamień, ściany piętra- tynk cienkowarstwowy z wyprawą malarską. Posiada on dach czterospadowy o konstrukcji drewnianej o zróżnicowanej wysokości kalenicy kryty dachówką ceramiczną lub cementową w kolorze czerwono- brązowym.

Dane liczbowe

Powierzchnia zabudowy: 288,09 m2
Powierzchnia użytkowa: 451,62 m2
Powierzchnia użytkowa segmentu: 150,50 m2

Projekt budynku szeregowego z tarasem- wizualizacje

Rzuty

Projekt budynku szeregowego z tarasem-rzut parteru
Rzut parteru
Projekt budynku szeregowego z tarasem-rzut poddasza
Rzut poddasza

Zobacz pozostałe budynki wchodzące w skład osiedla:
Projekt szeregówki klasycznej
Budynek szeregowy klasyczny
Projekt domu szeregowego z ogródkiem