Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Budynek szeregowy w osiedlu Cicha Dolina

Zaprojektowany budynek szeregowy składa się z czterech segmentów mieszkalnych. Wchodzi on w skład zespołu budynków jednorodzinnych szeregowych zaprojektowanych na Wilanowie.

Budynek szeregowy klasyczny
Widok

Rozwiązania funkcjonalno- przestrzenne

Budynek składa się z czterech segmentów mieszkalnych. Posiada wysokość 2 kondygnacji (parter i 1 piętro). Nie jest podpiwniczony. Każdy segment mieszkalny posiada wbudowany jednostanowiskowy garaż. Budynki segmentów w miejscach garaży są obustronnie cofnięte w stosunku do lica ściany głównej bryły budynku. Na parterze segmenty mieszczą część dzienną mieszkań tj.: salon, kuchnię, wc, część wejściową: wiatrołap, część garażowo- gospodarczą: garaż, pom. pralni z kotłem. W salonie są zlokalizowane schody prowadzące na 1 piętro, które mieści część nocną mieszkań: sypialnie i pomieszczenia sanitarne. Od strony ogrodowej zlokalizowane są tarasy.

Materiały i konstrukcja

Budynek będzie wykonany w konstrukcji mieszanej monolitycznej żelbetowej: ściany fundamentowe i dylatacyjne, stropy, schody oraz tradycyjnej murowanej. Elewacje ocieplane styropianem w technologii lekkiej mokrej. Okładzina ścian parteru- płytki klinkierowe w kolorze naturalnym, kamienne lub płytki cementowe imitujące kamień, ściany piętra- tynk cienkowarstwowy z wyprawą malarską. Posiada on dach czterospadowy o konstrukcji drewnianej o zróżnicowanej wysokości kalenicy kryty dachówką ceramiczną lub cementową w kolorze czerwono- brązowym.

Dane liczbowe

Powierzchnia zabudowy: 381,87 m2
Powierzchnia użytkowa budynku: 611,31 m2
Powierzchnia użytkowa segmentu: 152,50 m2

Budynek szeregowy klasyczny- wizualizacje

Rzuty

Budynek szeregowy klasyczny- rzut parteru
Rzut parteru
Budynek szeregowy klasyczny- rzut poddasza
Rzut poddasza

Zobacz pozostałe budynki wchodzące w skład osiedla:
Projekt szeregówki klasycznej
Projekt budynku szeregowego z tarasem
Projekt domu szeregowego z ogródkiem