Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Przedłużki

Adapter do baterii AAA na AA- pomysł jego wykonania powstał podczas górskiej wędrówki. Dokumentowałem ślad ścieżki gps-em. Po kilku dniach wyczerpał mi się zapas baterii AA, miałem zaś jeszcze kilka ogniw AAA do czołówki ale nie mogłem z nich skorzystać. Dało mi to do myślenia. Dźwigałem sprawne baterie a nie mogłem z nich zasilić gps-a. Z dala od cywilizacji nie miałem z czego wykonać przewodzącego połączenia wydłużającego małe paluszki.

Wymyśliłem, że do tego celu sprawdziłyby się nakładki przypominające wyglądem wydrążoną bateryjkę rozmiaru AA w które wkładałbym ogniwa wielkości AAA. Długość adaptera wykonałem nieco krótszą od baterii AA w celu łatwiejszego wkładania i wyjmowania z niego ogniwa AAA. Dzięki takim lekkim adapterom można awaryjnie wykorzystać małe paluszki w urządzeniach zasilanych paluszkami.

Materiały

Adapter wykonałem z rurki aluminiowej którą zaślepiłem aluminiowym korkiem stanowiącym biegun dodatni. Aby zapobiec przedostawaniu się prądu na obudowę i zapobiec zwarciom wykonałem zabezpieczające tulejki z ciasno zwiniętego kartonu, który zabezpieczyłem złotą emalią.

Adapter do baterii AAA na AA- zdjęcia