Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Projekt: Zaproszenie

Zaproszenie na studniówkę- logo na froncie
Logo na froncie

Zaproszenie powstało dla IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Uczniowie postanowili mieć indywidualnie zaprojektowane zaproszenie na tak wyjątkowe dla nich wydarzenie.

Idea

W nawiązaniu do patrona szkoły zaproszenie zaprojektowałem w oparciu o motyw z traktatu Mikołaja Kopernika „O obrotach sfer niebieskich”. Według tej teorii w centrum znalazło się słońce. W zaproszeniu dla uczniów na okładce umieściłem znak w którym głównym wydarzeniem wokół którego obracają się wszystkie sprawy jest studniówka. Jest on równocześnie tarczą w środku której jest to najważniejsze dla nich wydarzenie.

Wykonanie

Zaproszenie posiada trzyczęściową formę składaną. Po otworzeniu przedniej strony widoczny jest układ słoneczny wg. rysunku Mikołaja Kopernika zaś po otworzeniu kolejnej czytelna jest treść zaproszenia. Okręgi orbit planet stają się liniami dla tekstu. Krój tekstu jest stylizowany na pismo z traktatu Kopernika. Zaproszenie wykonałem w trzech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej i granatowej. Ostatecznie do druku została wybrana wersja granatowa. Zaproszenie zostało wydrukowane na sztywnym kartonie formatu A4 o powierzchni z wykończeniem o przyjemnym „aksamitnym” dotyku.