Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Toaleta publiczna na campingu

Tematem prezentowanego projektu jest toaleta publiczna. Inspiracją do jej zaprojektowania były krople rosy. Projekt przedstawia wolnostojącą modułową kabinę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych.

Toaleta publiczna
Idea toalety- krople rosy

Od wieków koło absorbowało uwagę mędrców świata. Było obiektem rozważań dla matematyków, filozofów, artystów. Zajmowali się nim ludzie od zamierzchłych czasów. Wystarczy rozejrzeć się w koło , żeby zauważyć, że jest ono obecne wszędzie. Koło jest figurą doskonałą, dlaczego więc nie mogłoby stać się inspiracją dla łazienki doskonałej- na rzucie koła, o przekroju koła, z przyborami sanitarnymi Koła? Koło w kole, ideał w ideale. Próba poszukiwań rozwiązania takiej toalety jest tematem niniejszej pracy.

Toaleta publiczna
Toaleta publiczna- plansza konkursowa

Toaleta będzie zbudowana z zestawionych ze sobą kulistych modułów. W skład systemu będą wchodziły: moduł wejściowy czteroumywalkowy, moduł łazienkowy dla mężczyzn: umywalka, natrysk, sedes, pisuar, moduł łazienkowy dla kobiet: umywalka, natrysk, sedes, bidet, moduł łazienkowy dla osób niepełnosprawnych, moduł czteroprysznicowy, moduł czteropisuarowy oraz moduł czteroumywalkowy- wiata.

Każdy moduł odpowiednio do przeznaczenia będzie oznakowany piktogramami i kolorem. Wszystkie moduły będą tej samej wielkości, dzięki temu będą mogły być ustawiane samodzielnie, przestawiane, zestawiane w dowolne układy dostosowane do potrzeb a także rozbudowywane o nowe moduły.

Moduły standardowe będą zbudowane z ekologicznego tworzywa sztucznego nadającego się do recyclingu. Wewnątrz ścian będzie ukryte oświetlenie. Ściany będą nieprzezroczyste lecz przepuszczające światło do wewnątrz i na zewnątrz. Ściany i podłoga będą gładkie, zmywalne, podłoga nieśliska. W górnej części będzie świetlik zapewniający oświetlenie dzienne.

Mega krople kapsuł w porze wieczorno- nocnej będą stawały się gigantycznymi świetlikami rozbłyskującymi kolorowymi światłami rozświetlając nocny mrok. Widoczne z daleka światła modułów będą jak latarnie morskie wskazywały drogę zagubionym w mroku turystom zmierzającym do bazy. Toalety o organicznej formie, tętniące wieczorem kolorowym światłem będą ożywiały otoczenie, w którym się znajdą, nie będzie potrzeby ukrywania ich w gąszczu drzew.

Toaleta publiczna- wizualizacje