Architekt z wyobraźnią z Lublina. Realizuję nietypowe zamówienia.

Toaleta publiczna z widokiem

Projekt toalety publicznej prezentuje wolnostojącą uniwersalną kabinę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Projekt toalety publicznej
Projekt toalety publicznej- plansza konkursowa

Toaleta przeznaczona jest do lokalizacji w ciekawych widokowo miejscach takich jak: urwiste brzegi nadmorskie, tereny górskie itp. Powinna być zwrócona oknem widokowym w atrakcyjnym kierunku. Osoby korzystające z toalety będą zawsze zwrócone twarzą w stronę okna widokowego.

Intymność toalety zapewnią lustra weneckie zastosowane w pakietach szklenia. Dzięki nim w czasie trwania czynności toaletowych możliwe będzie nieskrępowane obcowanie z przyrodą. Wnętrze jest przestronne i jasne pozwalające odetchnąć na przykład od ciasnego wnętrza samochodu podczas długotrwałej podróży i odprężyć wzrok.

Sercem toalety jest zlokalizowany centralnie prostopadłościenny trzon do którego przymocowane jest całe wyposażenie. Ułatwi to zachowanie czystości w pomieszczeniu. Trzon kryjący w sobie instalacje wodociągowe i kanalizacyjne, kosz na śmiecie i złączkę do węża pokryty jest polerowaną blachą kwasoodporną. Będzie on spełniał jednocześnie rolę nietłukącego lustra odpornego na dewastację.

Przez szklane okładziny widoczna jest żelbetowa konstrukcja ścian z odciśniętym szalunkiem oraz wyprofilowana ze spadkami do kratek ściekowych zaimpregnowana betonowa posadzka.

Projekt toalety publicznej- wizualizacje

Projekt toalety publicznej
Widok z góry bez betonowej konstrukcji