Architekt z wyobraźnią z Lublina. Realizuję nietypowe zamówienia.

Projekt budynku magazynowego z częścią biurową

Przedmiotem opracowania jest projekt budynku magazynowego z częścią biurową o wysokości 2 kondygnacji.

Rzut budynku magazynowego

Rozwiązania przestrzenno- funkcjonalne

Projektowany budynek magazynowy z częścią biurową projektuje się jako dwukondygnacyjny w części obsługowej (biurowej) i jednokondygnacyjny o lekkiej konstrukcji stalowej w części magazynowej. Obrys rzutu budynku zbliżony jest do wydłużonego prostokąta z dodatkowym elementem w postaci wiatrołapu z wejściem od strony południowej. Budynek projektuje się jako niepodpiwniczony.

Na parterze budynku projektuje się pomieszczenie biurowe wraz z niezbędną infrastrukturą potrzebną do obsługi biura w postaci w-c dla klientów i pracowników, pomieszczenia aneksu socjalnego i schowka porządkowego zlokalizowanego pod biegiem klatki schodowej. Dodatkowo projektuje się pomieszczenie kotłowni z piecem na paliwo stałe. Wejście do budynku zlokalizowane jest od strony południowej. Za strefą biurową znajduje się wejście do pomieszczenia magazynowego. Na poziomie poddasza zlokalizowano pomieszczenia magazynowe oraz pomieszczenie szatni, umywalni i w-c.

Budynek będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Widoki budynku magazynowego

Dane liczbowe

Powierzchnia zabudowy 264,82 m2
Powierzchnia użytkowa 51,53 m2
Powierzchnia magazynowa 222,17 m2

Rozwiązania techniczno- materiałowe

Budynek magazynowy będzie wykonany w technologii tradycyjnej udoskonalonej ze stropami monolitycznymi. Ściany zewnętrzne będą wykończone ociepleniem metodą lekką- mokrą. Budynek będzie kryty dachem o konstrukcji drewnianej. W części biurowej będzie ocieplony i kryty blachodachówką zaś w części magazynowej kryty płytą warstwową.

Współpraca: mgr inż. A. Krzowski