Architekt z wyobraźnią z Lublina. Realizuję nietypowe zamówienia.

Nóż na co dzień

Nóż bushcraftowy to mój nóż codziennego użytku. Kształt i wielkość ostrza oraz jego rękojeści zaprojektowałem do rozmiaru mojej dłoni tak, żeby dobrze w niej leżał w różnych pozycjach oraz był ergonomiczny w trakcie różnych czynności: cięciu, krojeniu, obieraniu, dłubaniu. Kształt rękojeści umożliwia łatwe wyjmowanie z pochwy oraz trzymanie noża małym palcem. W zakończeniu rękojeści wykonałem przelotkę i założyłem linkę ze stoperem. Umożliwia ona zawieszanie noża na szyi lub bezpośrednio przy pasie.

Do wykonania ostrza, szlifowania i naostrzenia zaprojektowałem i wykonałem przyrząd dzięki któremu mogłem precyzyjnie to zrobić. Możesz zobaczyć go tutaj. Ostrze wykończyłem na satynę. Rękojeść wypolerowałem i zaolejowałem. Nóż jest solidny, nie wygina się więc można nim kopać, dłubać i wiercić bez obawy o skrzywienie lub złamanie ostrza.
Wykonany nóż wygląda tak:

Materiały

Ostrze wykonałem z płaskownika ze stali M390. Okładziny rękojeści z drewna dębowego. Pochwę ze skóry. Więcej zdjęć pochwy możesz zobaczyć we wpisie- pochwa skórzana.

Zdjęcia

Więcej wpisów związanych z nożami możesz zobaczyć tutaj.