Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Motel Focus na Sławinie

Motel Focus- projekt zrealizowany na Sławinie. Jest to czterokondygnacyjny budynek z restauracją oraz częścią konferencyjną i bankietową. Budynek jest częściowo podpiwniczony. Posiada parking naziemny.

Rozwiązania funkcjonalne

W holu głównym zlokalizowane są reprezentacyjne schody na I piętro oraz windy. Na parterze mieści się funkcja restauracyjna z zapleczem kuchennym. Na I piętrze część konferencyjna: sala konferencyjna, pokoje spotkań oraz pokoje hotelowe. Wyższe piętra zajmują pokoje hotelowe. W sumie w budynku znajduje się 26 pokoi i 1 apartament. Jeden z pokoi jest dostosowany dla osoby niepełnosprawnej. Na kondygnacji -1 zlokalizowane są pomieszczenia magazynowe, zaplecze kuchni, pomieszczenia socjalne i porządkowe. Na parterze od strony zachodniej oraz od strony frontowej na I i II piętrze zostały zaprojektowane tarasy. Budynek oprócz wejścia głównego dla gości posiada osobne wejście dla personelu kuchennego i dostaw towarów.

Budynek jest dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Rozwiązania materiałowe

Budynek został zaprojektowany w technologii konstrukcji mieszanej: monolitycznej żelbetowej. Stropy monolityczne, żelbetowe oraz prefabrykowane gęstożebrowe Teriva. Ściany zewnętrzne murowane z bloczków gazobetonowych. Dach spadzisty z więźbą drewnianą, wentylowany, kryty blachą. Elewacje wykończone w technologii lekkiej- mokrej.

Dane liczbowe

Powierzchnia zabudowy 909,5 m2
Powierzchnia całkowita 3419,3 m2
Powierzchnia użytkowa 2132,2 m2

Wizualizacje

Motel widok wejścia od strony wjazdu
Widok wejścia od strony wjazdu

Współpraca: mgr inż. A. Krzowski