Architekt z wyobraźnią z Lublina. Realizuję nietypowe zamówienia.

Budynek mieszkalny

Jest to projekt koncepcyjny budynku wielorodzinnego dla Wojskowej Agencji Mieszkaniowej. Budynek mieszkalny ma zmienną wysokość od trzech do pięciu kondygnacji. Jest całkowicie podpiwniczony. W podpiwniczeniu zlokalizowane są komórki lokatorskie i pomieszczenia techniczne.

Opis projektowanego budynku

Projektowany budynek jest pięcioklatkowym budynkiem mieszkalnym. Zaprojektowany został na rzucie zbliżonym do litery L. Segmenty budynku są różnej wysokości. W pobliżu środka bryły budynku zlokalizowana jest jego dominanta. Posiada ona 5 kondygnacji wysokości. Ta część budynku jest kryta dachem namiotowym. Pozostałe części budynku są kryte stropodachami. W budynku zostały zaprojektowane 43 mieszkania jednopoziomowe oraz dwa mieszkania dwupoziomowe na najwyższych kondygnacjach dominanty. Mieszkania posiadają od dwóch do czterech pokoi i oddzielne kuchnie.

Parkowanie samochodów przewidziano na trenie.

Budynek wielorodzinny- wizualizacje

Budynek mieszkalny wielorodzinny- widok
Widok
Budynek mieszkalny wielorodzinny- elewacja
Elewacja

Dane liczbowe

Powierzchnia całkowita 3685,66 m2
Powierzchnia użytkowa 2404,44 m2
Powierzchnia zabudowy 927,00 m2

Rozwiązania konstrukcyjno- materiałowe

Konstrukcja budynku będzie mieszana prefabrykowana żelbetowa i tradycyjna murowana. Ściany zewnętrzne warstwowe. Elewacje ocieplone, pokryte tynkiem cienkowarstwowym w systemie lekkiej mokrej. Zewnętrzne ściany parteru będą wykończone boniowaniem wykonanym w styropianie oraz powłoką malarską w kolorze szarym. Ściany pięter będą malowane w kolorze piaskowym. Budynek będzie posiadał stropodachy płaskie oraz dach namiotowy nad częścią dominanty.

Współpraca: mgr inż. arch. R. Janusz