Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Średniowysoki budynek mieszkalny- akademik

Budynek mieszkalny został zaprojektowany przy ul. Głębokiej na terenie miasteczka akademickiego UMCS. Ideą projektu była budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z mieszkaniami przeznaczonymi na wynajem, pełniącymi funkcję akademika.

Budynek mieszkalny- akademik- wizualizacja
Wizualizacja

Opis budynku

Budynek posiada dziewięć kondygnacji nadziemnych i pięć segmentów z klatkami schodowymi z dźwigami osobowymi. Budynek jest częściowo podpiwniczony, ma rzut odwróconej litery Z z dłuższą osią zorientowaną w kierunku pn.- pd. Ze względu na spadek terenu poszczególne segmenty obniżają się w kierunku ul. Głębokiej. W parterze środkowego segmentu znajdują się dwa przejazdy zapewniające komunikację pieszą i kołową między pozostałymi segmentami. Segmenty są kryte stropodachami niewentylowanymi. Na dachu zlokalizowane są cztery tarasy. Klatki schodowe i szyby windowe nakryte są dwuspadowymi dachami o konstrukcji drewnianej i kryte blachą płaską.

Budynek mieści 138 mieszkań cztero- i pięciopokojowych z kuchniami i podwójnymi węzłami sanitarnymi o powierzchniach od 55 m2 do 69 m2. Każdy z pokoi wykorzystywany będzie przez jednego studenta, co zapewni mu odpowiedni komfort pracy oraz wypoczynku. Poszczególne pomieszczenia mieszkalne oraz kuchnie, łazienki i ubikacje będą wyposażone w odpowiednie urządzenia, meble oraz niezbędny sprzęt. Każde mieszkanie posiada balkon lub loggię dostępną z kuchni. Budynek będzie wyposażony w instalację telewizji kablowej oraz dostęp do internetu dla każdego lokatora. Budynek będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Akademik- zdjęcia

Budynek mieszkalny średniowysoki- akademik
Widok

Dane liczbowe

Powierzchnia zabudowy 1472,77 m2
Powierzchnia użytkowa 8866,13 m2
Powierzchnia mieszkalna 5336,14 m2
Ilość mieszkań 138

Rozwiązania materiałowe

Konstrukcja prefabrykowana i monolityczna żelbetowa. Ściany wewnętrzne murowane. Ocieplenie ścian elewacji w technologii lekkiej- mokrej. Stolarka okienna PVC. Stropodachy płaskie niewentylowane. Windy mechaniczne. Posadzki komunikacji wspólnej gresowe.

Współpraca: mgr inż. arch. B. Makaruk