Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Budynek biurowy z usługami

Przedmiotem projektu jest czternastokondygnacyjny budynek biurowy z usługami w parterze z zamkniętym dwukondygnacyjnym parkingiem podziemnym.

Budynek biurowy Grey Office- widok elewacji
Widok elewacji

Rozwiązania przestrzenno- funkcjonalne

Czternastokondygnacyjny budynek biurowy z usługami w parterze z dwukondygnacyjnym parkingiem podziemnym jest budynkiem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych.

Jego bryła jest złożona z dwóch zespolonych ze sobą części. Jedna- horyzontalna, z dużymi taflami zielonkawych przeszkleń dzielonych poziomymi pasami i druga- wertykalna z wyraźnym rysunkiem czarnych profili ściany kurtynowej.

Centralną część budynku biurowego zajmuje trzon komunikacyjny z windami i klatkami schodowymi. Po jego obu stronach zlokalizowane są sanitariaty, pomieszczenia socjalne, pomieszczenia porządkowe i szachty instalacyjne. Całą powierzchnię biurową na parterze, pierwszym i drugim piętrze będą zajmowały trzy banki z własnymi sanitariatami, pomieszczeniami socjalnymi i pomieszczeniami porządkowymi. Dwa z nich zostaną dodatkowo skomunikowane dwoma windami ( po jednej dla każdego banku) zlokalizowanymi w sąsiedztwie holu wejściowego.

Wizualizacje holu wejściowego można zobaczyć tutaj.

Na trzecim piętrze oprócz pomieszczeń biurowych zaprojektowałem samoobsługowy lokal gastronomiczny. W lokalu gastronomicznym będzie prowadzone przygotowywanie, sprzedaż i konsumpcja potraw przygotowywanych na bazie dowożonych surowców, półproduktów i produktów gotowych. Pozostałe piętra zajmują pomieszczenia biurowe i sale konferencyjne rozmieszczone wzdłuż korytarzy przylegających do trzonu budynku. Na dwunastym piętrze zaprojektowałem taras.

Budynek biurowy Grey Office- widok tarasu
Widok tarasu

Wysokości kondygnacji podziemnych są dostosowane do istniejącego parkingu podziemnego. Na kondygnacjach podziemnych oprócz parkingu zlokalizowałem pomieszczenia techniczne obsługujące budynek biurowy i parking.

Wizualizacje

Zbliżenia elewacji

Budynek biurowy Grey Office- widok przejścia między budynkami
Widok przejścia między budynkami

Dane liczbowe

Powierzchnia zabudowy 944,34 m2
Powierzchnia użytkowa 11221,93 m2

Rozwiązania techniczno- materiałowe

Czternastokondygnacyjny budynek biurowy z dwukondygnacyjnym parkingiem podziemnym będzie wykonany w konstrukcji monolitycznej żelbetowej, przeważnie płytowo- słupowej. Elewacje zostaną wykonane w systemach ścian kurtynowych szklano- aluminiowych. Stropodach niewentylowany. Podłogi podniesione. Posadzki kamienne, gresowe i wykładzina dywanowa. Budynek będzie wentylowany mechanicznie i klimatyzowany.

Współpraca: mgr inż. A. Krzowski