Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Biurowiec z usługami

Przedmiotem projektu jest sześciokondygnacyjny biurowiec z usługami w parterze z zamkniętym dwukondygnacyjnym parkingiem podziemnym.

Biurowiec Gray Office- widok frontu
Widok frontu

Rozwiązania przestrzenno- funkcjonalne

Sześciokondygnacyjny budynek biurowy z usługami w parterze z dwukondygnacyjnym parkingiem podziemnym jest budynkiem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych.

Jego elewacja frontowa nawiązuje do sąsiedniego budynku biurowca wysokiego. Jest złożona z dwóch części. Jedna część- z dużymi taflami zielonkawych przeszkleń i druga- z wyraźnym rysunkiem czarnych profili ściany kurtynowej są przedzielone wystającą ramą zadaszenia głównego wejścia. Po przeciwnej stronie budynku duże tafle szklenia zastępuje ściana z otworami okiennymi wykończona czarną okładziną kamienną taką jak rama zadaszenia wejść frontu.

Środkową część budynku od strony północnej zajmuje trzon komunikacyjny z windami i klatką schodową. Są one położone po obu stronach ciągu wejściowego, który jest przedłużeniem osi wejściowej do sąsiedniego budynku wysokiego. Do budynku prowadzą dwa wejścia położone przeciwlegle. Wzdłuż ściany stykającej się z sąsiednim budynkiem zlokalizowane są sanitariaty, pomieszczenia socjalne i pomieszczenia porządkowe. Przez środek budynku równolegle do jego dłuższej osi zaprojektowałem korytarz. Po obu jego stronach zlokalizowałem pomieszczenia biurowe i sale konferencyjne.

Wizualizacje holu wejściowego można zobaczyć tutaj.

Biurowiec Gray Office- widok nocny frontu
Widok nocny frontu biurowca

Wysokości kondygnacji podziemnych są dostosowane do istniejącego parkingu podziemnego. Na kondygnacjach podziemnych oprócz parkingu zlokalizowałem pomieszczenia techniczne obsługujące budynek biurowy i parking.

Wizualizacje

Biurowiec Gray Office- widok nocny elewacji tylnej
Widok nocny elewacji tylnej

Biurowiec- zbliżenia elewacji

Biurowiec Gray Office- widok nocny tylnego wejścia
Wizualizacja nocna tylnego wejścia

Dane liczbowe

Powierzchnia zabudowy 725,90 m2
Powierzchnia użytkowa 2908,80 m2

Rozwiązania techniczno- materiałowe

Sześciokondygnacyjny biurowiec z dwukondygnacyjnym parkingiem podziemnym będzie wykonany w konstrukcji monolitycznej żelbetowej, przeważnie płytowo- słupowej. Elewacje zostaną wykonane w systemach ścian kurtynowych szklano- aluminiowych. Ślusarka okienna i drzwiowa zewnętrzna aluminiowa. Stropodach niewentylowany. Podłogi podniesione. Posadzki kamienne, gresowe i wykładzina dywanowa. Budynek będzie wentylowany mechanicznie i klimatyzowany.

Współpraca: mgr inż. A. Krzowski