Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Modernizacja wnętrz salonu samochodowego

Aranżacja wnętrza salonu samochodowego była częścią projektu modernizacji budynku salonu Seat-a. Aranżacja wnętrz dotyczyła części ekspozycyjnej, obsługi klientów i biurowej.

Rozwiązania przestrzenno- funkcjonalne

Opracowana aranżacja wnętrza salonu samochodowego przedstawia sześć wariantów modernizacji salonu.

WARIANT I

Wariant ten zakłada minimalną ingerencję w stan istniejący budynku. Kącik negocjacyjny został przeniesiony do dawnego pomieszczenia diagnostyki.

WARIANT II

Rozwiązanie wnętrz salonu z wariantu I zostało powiększone o poczekalnię dla klientów serwisu. Poczekalnia posiada okno pozwalające na obserwację samochodu podczas przeglądu.

WARIANT III

Wariant III przedstawia niemal jednoprzestrzenne wnętrze. Przestrzeń ekspozycji samochodów została zwiększona poprzez przeniesienie informacji o produktach i ekspozycji akcesoriów w głąb salonu. Wydzielone pozostały pomieszczenia: księgowości, kasy i dyrektora. Połączone zostały przestrzenie informacji o produktach, kącik AV i poczekalnia klientów serwisu. Okno w narożu pozwala na nadzór pojazdu znajdującego się w przeglądzie.

WARIANT IV

Wariant ten posiada w stosunku do poprzedniego rozwiązania cofnięte w stronę budynku pomieszczenie diagnostyki przez co została zmniejszona przestrzeń informacyjno- poczekalniowa, ekspozycji akcesoriów i magazynowa.

WARIANT V

W tym wariancie sala ekspozycji samochodów zajmuje niemal całą szerokość budynku. Kącik negocjacyjny znajduje się po przeciwległej stronie wejścia do salonu. Księgowość, kasa i gabinet dyrektora zostały przeniesione na miejsce obecnego magazynu części zamiennych zaś znajdujące się tam pomieszczenie rozdzielni elektrycznej zostało przeniesione do dobudowanej części budynku.

WARIANT VI

Rozwiązanie to posiada jeszcze bardziej powiększone wnętrze w stosunku do poprzedniego. Usunięte zostało wypełnienie ściany frontowej i dobudowana nowa ściana wysunięta do przodu budynku.

Aranżacja wnętrza salonu samochodowego- wizualizacje wersji red

Dane liczbowe

Powierzchnia salonu 224,95 m2
Powierzchnia części ekspozycyjnej 144,75 m2

Rozwiązania techniczno- materiałowe

Posadzki-ekspozycja produktów- gres, przestrzeń modelu flagowego, informacji, poczekalni, negocjacji i biurowe- wykładzina dywanowa.
Ściany- tapeta szklana malowana, kolor biały lub ecru.
Sufit- podwieszany rastrowy i napinany.
Detale- stal nierdzewna, perforowana.

Projekt aranżacji wnętrza salonu samochodowego nie został zrealizowany. W miejscu salonu wybudowano budynek wielorodzinny.

Modernizację elewacji budynku salonu Seat-a możesz zobaczyć tutaj.