Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Aranżacja wnętrza pizzerii
Atrium II

Tematem opracowania jest projekt budowlany i aranżacja wnętrza pizzerii. Lokal pizzerii mieści się w strefie food court galerii handlowej.

Aranżacja wnętrza pizzerii- widok
Widok

Aranżacja wnętrza pizzerii- rozwiązania funkcjonalno- przestrzenne

W pizzerii przewidziano ok. 100 miejsc konsumenckich. W zapleczu gastronomii będą zatrudnione 4 osoby personelu. Na zapleczu zaprojektowano oświetlenie pośrednie i sztuczne o natężeniu i temperaturze barwowej zbliżonej do światła dziennego. Dla pracowników przewidziano szatnię z szafkami ubraniowymi.

W barze będą serwowane potrawy bazujące na dostarczanych półproduktach, pizza przygotowywana na miejscu na bazie surowców oraz napoje zimne i gorące. Surowce oraz półprodukty przechowywane będą na zapleczu baru. Ekspedycję posiłków zaplanowano w formie bufetu. Wydawanie dań będzie się odbywało przez ladę baru. Droga naczyń brudnych będzie prowadziła do zmywalni naczyń stołowych.

Witryna lokalu:

Strefa frontowa lokalu składa się z dwóch części. Pierwsza to lada składająca się ze stołu podgrzewanego, bemara, lady kasowej, lady sałatkowej i witryny na lody. Od frontu ladę osłania ozdobny murek. Drugą stanowi wnęka, w której zlokalizowane są 3 stoły do konsumpcji. Część frontowa lokalu nie będzie wydzielona i zamykana po godzinach otwarcia. Części składowe lady są przełamane na dwie nierówne części ustawione na linii okręgu food courtu. Całość witryny od strony pasażu jest na całej powierzchni otwarta. Oznakowanie lokalu zostało zaprojektowane w formie pojedynczych neonowych liter. Zawiera ono nazwę będącą logo firmy.

Dane liczbowe:

Powierzchnia użytkowa lokalu: 69,52 m2

Rozwiązania konstrukcyjno- materiałowe

Posadzka w pokoju socjalnym personelu z antypoślizgowej wykładziny PVC, inne posadzki zaplecza oraz w części baru i strefy konsumpcyjnej z płytek gresowych na zaprawie klejowej.

Sufity podwieszone pełne rastrowe Rigips w kolorze białym lub z płyty gipsowo- kartonowej.

Ściany i przepierzenia oddzielające pomieszczenia lokalu są zaprojektowane ze ścianek gipsowo- kartonowych. Wykończenie ścian baru- płytki terakotowe i powłoka malarska. Wykończenie ścian wnęki konsumpcyjnej oraz elementy murka lady- kamień ścienny.