Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Budynki wielorodzinne na osiedlu Borek

W zespół budynków mieszkalnych będą wchodziły cztery budynki wielorodzinne czterokondygnacyjne z których dwa będą połączone z parterowymi pawilonami usługowymi.

Opis projektowanych budynków

Zaprojektowano dwa budynki mieszkalne, wielorodzinne, czterokondygnacyjne z pełnym podpiwniczeniem. W podpiwniczeniu zlokalizowano garaże, kotłownię i piwnice lokatorskie. Budynki podzielone są na dwie oddylatowane części na które składają się: budynek mieszkalny i usługowy. W budynkach mieszkalnych zaprojektowano po 24 mieszkania o układzie 2 pokoje + kuchnia i 3 pokoje +kuchnia o powierzchniach odpowiednio 50.88- 52.6 m2 i 63.46- 65.19 m2.

Kolejne dwa budynki nie posiadają części usługowych. Są także czterokondygnacyjne z pełnym podpiwniczeniem. W podpiwniczeniu zlokalizowano garaże, kotłownię i piwnice lokatorskie. Na kondygnacjach nadziemnych zaprojektowano po 24 mieszkania o układzie 2 pokoje + kuchnia i 3 pokoje +kuchnia o powierzchniach odpowiednio 52.6 m2 i 65.19 m2.

Każdy z budynków został pomalowany na indywidualny wyróżniający go kolor.

Budynki wielorodzinne w Turce- widok
Budynki z pawilonami usługowymi

Zapewnia się możliwość dostępności na parter budynków osobom niepełnosprawnym za pomocą podnośników platformowych montowanych na ścianie biegu wyrównawczego. Platformy będą montowane w klatkach, w których zamieszkają osoby niepełnosprawne.

Dane liczbowe

Budynki z pawilonami usługowymi:
Powierzchnia zabudowy po 625.13 m2
Powierzchnia netto po 2362.9 m2
Powierzchnia mieszkań po 1412,44 m2

Budynki bez pawilonów usługowych:
Powierzchnia zabudowy po 507,63 m2
Powierzchnia netto po 2011.8 m2
Powierzchnia mieszkań po 1412,44 m2

Opis rozwiązań konstrukcyjno- materiałowych

Zaprojektowano konstrukcję budynku prefabrykowaną i monolityczną żelbetową. Ściany osłonowe i działowe murowane. Stropy i schody klatek schodowych prefabrykowane żelbetowe. Ściany zewnętrzne warstwowe. Elewacje ocieplone, pokryte tynkiem cienkowarstwowym w systemie lekkiej mokrej. Dachy czterospadowe o konstrukcji drewnianej kryte blachą.

Budynki wielorodzinne- widoki

Budynki wielorodzinne w Turce- widok
Widok

Projekt koncepcji budynków możesz zobaczyć tutaj.