Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Wilanów- osiedle Cicha Dolina

Projekt domów szeregowych jest przedmiotem inwestycji zespołu budynków mieszkalnych jednorodzinnych szeregowych. Zespół jest zlokalizowany przy ul. Bruzdowej w dzielnicy Warszawa Wilanów. Będzie on złożony z 16 budynków: jednego sześciorodzinnego, dwóch pięciorodzinnych, trzech czterorodzinnych i dziesięciu trójrodzinnych. W sumie zespół będzie zawierał 58 jednostek mieszkalnych.

Projekt budynków szeregowych- Cicha Dolina
Projekt domów szeregowych- widok z lotu ptaka wersji 1

Na terenie działki zostaną wybudowane budynki mieszkalne jednorodzinne w zabudowie szeregowej z wbudowanymi garażami. Będą one zestawione w segmenty sześcio, pięcio, cztero i trzy mieszkaniowe. W sumie zespół będzie zawierał 58 jednostek mieszkalnych. Budynki będą posiadały wysokość 2 kondygnacji.

Wzdłuż północnej granicy działki została zaprojektowana wewnętrzna droga dojazdowa obsługująca projektowane budynki sześcio, pięcio i czterosegmentowe od której prostopadle w kierunku południowym rozchodzą się sięgacze do budynków trzysegmentowych położonych przy południowej granicy działki.

Od strony frontowej budynki nie będą ogrodzone. Przy dojściach do budynków od strony drogi zlokalizowano zadaszone wiaty śmietnikowe. Dla każdego segmentu mieszkalnego przewidziano trzy miejsca parkingowe: jedno w garażu oraz dwa dodatkowe miejsca na podjazdach do garaży lub jedno na podjeździe i jedno na trawniku przy podejściu do posesji. Miejsca parkingowe zlokalizowane na trawnikach będą posiadały wzmocnienie podłoża w pasach pod kołami samochodów z systemowych kratek z tworzywa sztucznego umożliwiających wegetację trawy.

Materiały i konstrukcja

Budynki będą wykonane w konstrukcji mieszanej monolitycznej żelbetowej: ściany fundamentowe i dylatacyjne, stropy, schody oraz tradycyjnej murowanej. Elewacje ocieplane styropianem w technologii lekkiej mokrej. Okładziny ścian parteru- płytki klinkierowe w kolorze naturalnym, kamienne lub płytki cementowe imitujące kamień, ściany piętra- tynk cienkowarstwowy z wyprawą malarską. Dachy w konstrukcji drewnianej, kryte dachówką ceramiczną lub cementową w kolorze czerwono- brązowym.

Dane liczbowe

Powierzchnia zabudowy: 5551,48 m2

Projekt domów szeregowych- zdjęcia i wizualizacje

Zobacz budynki wchodzące w skład osiedla:
Projekt szeregówki klasycznej
Budynek szeregowy klasyczny
Projekt budynku szeregowego z tarasem
Projekt domu szeregowego z ogródkiem