Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Dom z usługą i płaskim dachem

Projekt domu z usługą stomatologiczną jest projektem indywidualnego dużego dwukondygnacyjnego budynku jednorodzinnego z usługą towarzyszącą zlokalizowaną na części parteru od strony ulicy. Dom posiada duży, wbudowany garaż, taras, jest częściowo podpiwniczony, posiada płaski dach i maszt reklamowy.


Budynek zlokalizowany jest równolegle do dłuższych boków działek. Wejście do części usługowej jest zlokalizowane w ścianie frontowej zaś do mieszkania od strony zachodniej.

Rozwiązania funkcjonalno- przestrzenne

Budynek ma kształt wydłużonego prostokąta szerszego w części frontowej. Część parteru od strony frontu budynku będzie przeznaczona na usługę stomatologiczną. Będzie ona dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchu, wzroku i słuchu. Gabinet będzie składał się z poczekalni, dwóch pomieszczeń stomatologicznych, pomieszczenia zabiegowego, rtg i pomieszczeń pomocniczych. Dla zatrudnionych zaprojektowałem pomieszczenie socjalne spełniające również rolę szatni odzieży zewnętrznej dla personelu medycznego. Poczekalnia posiada wysokość dwóch kondygnacji.

Wejście do mieszkania zlokalizowałem w środkowej części ściany zachodniej. W środku budynku zaprojektowałem klatkę schodową. Na parterze w głębi budynku zlokalizowana jest część dzienna mieszkania i garaż. Na piętrze budynku zaprojektowałem pomieszczenia rekreacyjno- wypoczynkowe z sypialniami dla mieszkańców i gości. Pod częścią mieszkalną parteru zlokalizowana jest piwnica. Z klatki schodowej jest bezpośrednie wyjście na dach budynku. Od strony północnej na piętrze zaprojektowałem taras z otwieraną obudową szklaną. Na dachu zaprojektowałem słup reklamowy.

Projekt domu z usługą stomatologiczną
Projekt domu z usługą- widok

Materiały i konstrukcja

Budynek będzie wykonany w technologii mieszanej monolitycznej żelbetowej i tradycyjnej murowanej. Ściany zewnętrzne będą wykończone w technologii lekkiej mokrej z elementami dekoracyjnymi w postaci imitacji okładziny drewnianej. Budynek będzie posiadał dach płaski ze stropodachem niewentylowanym. Na dachu będą zlokalizowane dwa świetliki.

Projekt domu z usługą stomatologiczną- wizualizacje

Dane liczbowe

Powierzchnia zabudowy 350,80 m2
Pow. użytkowa 354,79 m2

Wcześniejszą wersję budynku możesz zobaczyć tutaj.