Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Dom z usługą i płaskim dachem

Projekt domu z płaskim dachem jest projektem indywidualnym dużego domu jednorodzinnego z wbudowaną usługą stomatologiczną na części parteru od strony ulicy. Dom posiada dwie kondygnacje nadziemne, duży wbudowany garaż, taras, jest częściowo podpiwniczony oraz posiada maszt reklamowy.

Projekt domu z dachem płaskim i usługą
Widok
Projekt domu z dachem płaskim i usługą
Fragment elewacji- wariant
Projekt domu z dachem płaskim i usługą
Fragment elewacji

Projekt domu z płaskim dachem- warianty wykończenia elewacji

Rozwiązania funkcjonalno- przestrzenne

Budynek zlokalizowałem równolegle do dłuższych boków działek. Ma on kształt wydłużonego prostokąta. Część parteru od strony frontu budynku będzie przeznaczona na usługę stomatologiczną. Będzie ona dostępna dla osób niepełnosprawnych. Wejście do części usługowej zlokalizowałem w ścianie frontowej. Gabinet będzie składał się z poczekalni, dwóch pomieszczeń stomatologicznych, pomieszczenia zabiegowego, rtg i pomieszczeń pomocniczych. Dla zatrudnionych zaprojektowałem pomieszczenie socjalne spełniające również rolę szatni odzieży zewnętrznej dla personelu medycznego. Poczekalnia posiada wysokość dwóch kondygnacji.

Wejście do mieszkania zlokalizowałem w środkowej części ściany zachodniej. W środku budynku zaprojektowałem klatkę schodową. Na parterze w głębi budynku zlokalizowana jest część dzienna mieszkania i garaż. Na piętrze budynku zaprojektowałem pomieszczenia rekreacyjno- wypoczynkowe z sypialniami dla mieszkańców i gości. Pod częścią mieszkalną parteru zlokalizowana jest piwnica. Z klatki schodowej prowadzi bezpośrednie wyjście na dach budynku. Od strony północnej na piętrze zaprojektowałem taras z otwieraną obudową szklaną. Na dachu zaprojektowałem słup reklamowy.

Materiały i konstrukcja

Budynek będzie wykonany w technologii mieszanej monolitycznej żelbetowej i tradycyjnej murowanej. Ściany zewnętrzne będą wykończone w technologii lekkiej mokrej z elementami dekoracyjnymi w postaci imitacji okładziny drewnianej. Budynek będzie posiadał dach płaski ze stropodachem niewentylowanym. Na dachu będą zlokalizowane dwa świetliki.

Projekt domu z płaskim dachem- wizualizacje

Dane liczbowe

Powierzchnia zabudowy 430,10 m2
Pow. użytkowa 398,72 m2

Wersję drugą budynku możesz zobaczyć tutaj.