Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Dom dworek z lukarnami

Dom dworek z lukarnami jest średniej wielkości murowanym, wolnostojącym budynkiem jednorodzinnym. Budynek będzie posiadał wysokość 2 kondygnacji (parter i poddasze użytkowe). Będzie częściowo podpiwniczony. Budynek nie posiada wbudowanego garażu. Na parterze budynek posiada obszerny salon połączony z kuchnią, gabinet i ubikację. Salon wyposażony jest w kominek i posiada wyjście na taras. Na poddaszu znajdują się sypialnie, garderoba i łazienka. Dach kopertowy z lukarnami. Bryła budynku jest zwarta z masywnymi, oskarpowanymi narożnikami wykończonymi kamieniem. Wejście jest zadaszone arkadowym podcieniem. Przed wejściem zaprojektowałem dwa siedziska.

Garaż

Garaż wolnostojący, parterowy, trzystanowiskowy, nie podpiwniczony.

Dom dworek- widok siedzisk przy wejściu
Widok siedzisk przy wejściu

Materiały i konstrukcja

Dom dworek zostanie wykonany w technologii tradycyjnej murowanej. Ściany zostaną ocieplone styropianem w technologii lekkiej- mokrej z tynkiem cienkowarstwowym i wyprawą malarską. Schody żelbetowe. Naroża ścian zewnętrznych i cokół zostaną wykończone okładziną kamienną. Więźba dachu drewniana. Dach kopertowy kryty dachówką ceramiczną.

Ściany garażu murowane, tynkowane, nie ocieplone, malowane. Naroża ścian zewnętrznych i cokół wykończone okładziną kamienną. Więźba drewniana. Dach kopertowy kryty blachodachówką z posypką mineralną imitującą dachówkę ceramiczną.

Dom dworek- dane liczbowe

Powierzchnia zabudowy (bez garażu): 172,00 m2
Powierzchnia użytkowa: 124,30 m2

Wizualizacje domu

Rzuty

Dworek z lukarnami- rzut parteru
Rzut parteru
Dworek z lukarnami- rzut piwnicy
Rzut piwnicy
Dworek z lukarnami- rzut poddasza
Rzut poddasza

Zobacz wersję pierwszą z oknami połaciowymi- czytaj więcej

Zobacz wersję trzecią z drewnianym gankiem- czytaj więcej