Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Dom dworek z gankiem

Dom dworek z gankiem jest średniej wielkości murowanym, wolnostojącym budynkiem jednorodzinnym. Budynek będzie posiadał wysokość 2 kondygnacji (parter i poddasze użytkowe). Będzie częściowo podpiwniczony. Budynek nie posiada wbudowanego garażu. Na parterze budynek posiada obszerny salon połączony z kuchnią, gabinet i ubikację. Salon wyposażony jest w kominek i posiada wyjście na taras. Na poddaszu znajdują się sypialnie, garderoba i łazienka. Bryła budynku jest zwarta z narożnikami wykończonymi kamieniem. Wejście jest zadaszone kolumnowym gankiem. Przed wejściem zaprojektowałem dwa siedziska.

Garaż

Garaż wolnostojący, parterowy, trzystanowiskowy, nie podpiwniczony.

Dom z gankiem- widok frontu
Widok frontu
Dom z gankiem- widok siedzisk przy wejściu
Widok ganku z siedziskami przy wejściu

Materiały i konstrukcja

Dom z gankiem zostanie wykonany w technologii tradycyjnej murowanej. Kolumny ganku z drewna bukowego lub dębowego. Ściany zostaną ocieplone styropianem w technologii lekkiej- mokrej z tynkiem cienkowarstwowym i wyprawą malarską. Schody żelbetowe. Naroża ścian zewnętrznych i cokół zostaną wykończone okładziną kamienną. Więźba dachu drewniana. Dach kopertowy kryty dachówką ceramiczną.

Ściany garażu murowane, tynkowane, nie ocieplone, malowane. Naroża ścian zewnętrznych i cokół wykończone okładziną kamienną. Więźba drewniana. Dach kopertowy kryty blachodachówką z posypką mineralną imitującą dachówkę ceramiczną.

Dom z gankiem- dane liczbowe

Powierzchnia zabudowy (bez garażu): 172,00 m2
Powierzchnia użytkowa: 124,30 m2

Wizualizacje domu

Rzuty

Dom z gankiem- rzut parteru
Rzut parteru
Dom z gankiem- rzut piwnicy
Rzut piwnicy
Dom z gankiem- rzut poddasza
Rzut poddasza

Zobacz wersję pierwszą ze skarpami i oknami połaciowymi- czytaj więcej

Zobacz wersję drugą z lukarnami- czytaj więcej