Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Zakład produkcji ceramiki sanitarnej- koncepcja architektoniczna

Projektowany zakład produkcji ceramiki sanitarnej zlokalizowany będzie w Wólce Orłowskiej.

Zakład będzie złożony z części biurowo-administracyjnej mieszczącej salę ekspozycyjną, biura, salę konferencyjną oraz zaplecze socjalne dla pracowników biurowych, z części socjalnej dla pracowników produkcji, gdzie znajdować się będą szatnie, przebieralnie, toalety oraz jadalnie dla pracowników, z części magazynowej, gdzie składowane będą produkty oraz z hali produkcyjnej wraz z magazynami surowców i wszelkimi pomieszczeniami technologicznymi.

Oprócz elementów kubaturowych na działce znajdować się będzie parking dla klientów i pracowników, plac rozładunkowy przy magazynie oraz plac manewrowo- rozładunkowy przy magazynach surowców. Na tyłach działki zlokalizowano boks na odpady.

Zakład produkcji ceramiki sanitarnej
Widok

Rozwiązania funkcjonalno- przestrzenne

Od strony wschodniej zlokalizowano parking dla klientów. W głębi znajdować się będzie dwukondygnacyjny pawilon ekspozycyjno- biurowy, dalej parterowa część socjalna dla pracowników hali i jednokondygnacyjny magazyn produktów wraz z placem i rampą rozładunkową oraz hala produkcyjna z placem rozładunkowym od strony zachodniej.

Zaproponowano prostą formę architektoniczną. Część ekspozycyjna będzie prostopadłościenna z mega-oknem od frontu, łączącym zewnętrze z wnętrzem i zapraszającym do części handlowej. Wejście znajdować się będzie od strony południowej, skośnie usytuowane w stosunku do bryły budynku.

Pozostałe przestrzenie zakładu zamykać się będą w bryle prostopadłościanu, nieco niższej od budynku biurowego, podniesionej lokalnie z przyczyn technologicznych (piecownia, punkt zrzutu surowców). Część biurowa i socjalna doświetlone będą oknami w elewacji natomiast magazyn produktów i hala produkcyjna świetlikami znajdującymi się w dachu budynku.

Budynek jest jednolitą kolorystycznie bryłą z wyraźnie zaakcentowanymi elementami stolarki oraz minimalnym rozrzeźbieniem w strefach wejściowych.

Zakład produkcji ceramiki sanitarnej
Widok
Zakład produkcji ceramiki sanitarnej
Widok

Zakład produkcji ceramiki sanitarnej- budynek biurowo- wystawienniczy nocą

Rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe

Budynek będzie niepodpiwniczony (fundamenty żelbetowe, posadzki przemysłowe), wykonany w technologii słupowej w konstrukcji stalowej lub żelbetu sprężonego. Część biurowa będzie wykonana w technologii tradycyjnej, ściany zewnętrzne murowane, wewnętrzne gipsowo-włóknowe.

Elewacje wykończone płytami warstwowymi. Stropodach systemowy w tej samej technologii co ściany zewnętrzne. Stolarka okienna drewniana i aluminiowa.

Utwardzenie parkingów, placów i dojść kostką betonową.

Dane liczbowe

Powierzchnia zabudowy: 11025 m2
Powierzchnia użytkowa: 10380 m2

Zakład produkcji ceramiki sanitarnej- wizualizacje