Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Projekt przebudowy

Przedmiotem opracowania jest projekt przebudowy domu mieszkalnego jednorodzinnego wolnostojącego z podpiwniczeniem polegający na jego rozbudowie i nadbudowie o część mieszkalną i garażową.

Projekt zakłada, że istniejący budynek mieszkalny jednorodzinny zostanie nadbudowany o część mieszkalną w miejsce nieużytkowego strychu oraz rozbudowany o garaż zadaszony tarasem i część rekreacyjno-mieszkalną w bryle budynku od strony południowej. Przebudowany budynek jest budynkiem dwukondygnacyjnym. Posiada bryłę zbliżoną do istniejących budynków w okolicy z elementami dekoracyjnymi (przypory, elementy drewniane) przy wejściu oraz wykuszu oranżerii. Część budynku, w strefie wejścia, wiatrołapu, kuchni, holu parteru i pokoju dziennego jest podpiwniczona. W piwnicy znajduje się pomieszczenie techniczne kotłowni z kotłem na paliwo stałe i piec gazowy, oraz pomieszczenia gospodarcze– pralnia, spiżarnia, kuchnia letnia w miejscu obecnej kuchni z piecem kaflowym. Wygospodarowano również pomieszczenie o funkcji rekreacyjnej oraz garaż.

Projekt przebudowy domu- elewacja zachodnia
Elewacja zachodnia

Materiały i konstrukcja

Budynek został zaprojektowany w zwartej bryle w technologii tradycyjnej. Ściany wielowarstwowe, murowane z betonu komórkowego, schody drewniane i istniejące monolityczne, stropy gęsto żebrowe z elementami monolitycznymi. Dach dwuspadowy o pochyleniu połaci 400. Więźba dachowa drewniana, jętkowa, pokrycie dachu dachówką ceramiczną zakładkową.

Dane liczbowe

Powierzchnia zabudowy: 254,42 m2
Powierzchnia użytkowa: 270,76 m2

Projekt przebudowy domu- elewacje

Współpraca: mgr inż. A. Krzowski