Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Duży dom z basenem

Dom z basenem krytym jest dużym i komfortowym budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym o dwóch kondygnacjach z wbudowanym garażem i użytkowym poddaszem.


Budynek o wysokości dwóch kondygnacji z użytkowym poddaszem od strony frontu wygląda na niższy ze względu na spadek terenu na którym został zaprojektowany. Nie widoczna jest najniższa kondygnacja. Budynek nie jest całkowicie podpiwniczony. Na niskim parterze zlokalizowane są pomieszczenia techniczne i duże pomieszczenie rekreacyjne z kominkiem i wyjściem na zadaszony taras. Pomiędzy niskim parterem a parterem zaprojektowany został mały, całoroczny, kryty basen który w ciepłe dni może być otwarty na taras. Na parterze mieści się duży salon połączony z kuchnią, gabinet i dwustanowiskowy garaż. Salon wyposażony jest w kominek i posiada wyjście na górny taras. Na poddaszu zlokalizowane są sypialnie z łazienkami. Trzy sypialnie posiadają własne balkony.

Dom z basenem- widok od strony ogrodu
Widok od strony ogrodu
Dom z basenem- widok układu cegieł
Wersja z brązowym dachem- widok układu cegieł

Materiały i konstrukcja

Budynek został zaprojektowany w technologii tradycyjnej. Ściany wielowarstwowe, murowane z pustaków. Schody i stropy monolityczne, żelbetowe. Więźba dachowa drewniana. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną.

Wizualizacje

Zdjęcia

Dane liczbowe

Powierzchnia zabudowy 404,13 m2
Pow. użytkowa 296,20 m2

Rzuty

Dom z basenem- rzut parteru
Rzut parteru
Dom z basenem- rzut niskiego parteru
Rzut niskiego parteru
Dom z basenem- rzut poddasza
Rzut poddasza

Zobacz pierwszą wersję budynku z mniejszym basenem- czytaj więcej

Wizualizacje anaglifowe 3D tego domu możesz zobaczyć tutaj.