Architekt z wyobraźnią z Lublina. Realizuję nietypowe zamówienia.

Zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z parkingami podziemnymi

Osiedle będzie składało się z sześciu budynków o dwóch wysokościach. Budynki wyższe będą miały wysokość czterech kondygnacji + poddasze użytkowe, budynki niższe (łączniki) czterech kondygnacji.

Zagospodarowanie terenu

Perspektywiczne zagospodarowanie terenu przewiduje budowę dwóch ciągów budynków położonych pomiędzy przebiegającym faliście ciągiem pieszym. W centralnej części osiedla powstanie plac. W pierwszym etapie projektuje się cztery budynki czterokondygnacyjne z użytkowymi poddaszami (A,B, D, F) oraz dwa czterokondygnacyjne łączniki (C, E) w których łącznie znajdą się 102 mieszkania. Projektuje się mieszkania o układach 1P+K, 2P+K i dwupoziomowe 5P+K o powierzchniach użytkowych od 22,9 m2 do 105,7 m2. Drugi etap po dokupieniu działek położonych w sąsiedztwie na południu obejmowałby budowę dalszego ciągu budynków G, H, I, J oraz pierzei południowej.

Zespół zabudowy mieszkaniowej- wizualizacje

Zespół zabudowy mieszkaniowej- widok z lotu ptaka
Widok z lotu ptaka
Zespół zabudowy mieszkaniowej- widok z lotu ptaka
Widok z lotu ptaka
Zespół zabudowy mieszkaniowej- widok z lotu ptaka
Widok z lotu ptaka

Opis projektowanych budynków

W zespole budynków zaprojektowano mieszkania jednopoziomowe i dwupoziomowe. Budynki będą podpiwniczone. W parterze budynku A zlokalizowano osiem lokali usługowych. Budynek będzie wyposażony w windę hydrauliczną. Zapewniona będzie dostępność pomieszczeń usługowych dla osób niepełnosprawnych dzięki zastosowaniu ramp.

Parkowanie w podziemnych parkingach i na trenie. Łączna ilość miejsc parkingowych wynosi 115 w tym 65 podziemnych i 50 naziemnych.

Budynki mieszkalne wielorodzinne- widok
Widok
Budynki mieszkalne wielorodzinne- widok
Widok
Budynki mieszkalne wielorodzinne- widok
Widok

Konstrukcja budynków mieszana monolityczna żelbetowa słupowo- płytowa i tradycyjna murowana. Budynki będą posiadały dachy spadziste i płaskie ze stropodachem nie wentylowanym. Zewnętrzne ściany parteru budynków będą wykończone cegłą licową w kolorze piaskowym, ściany pięter będą malowane na biało a dachy zostaną pokryte blachodachówką w kolorze dachówki ceramicznej. Powierzchnia zabudowy w I etapie 1761 m2.

Współpraca: mgr inż. arch. R. Janusz