Architekt z wyobraźnią. Projektuję wszystko. Realizuję nietypowe zamówienia.

Kabura na telefon

Po wymianie starego smartfona na nowy okazało się, że dotychczasowe etui jest za małe. Zacząłem się zastanawiać co zrobić, żeby mieć smartfon zawsze w zasięgu ręki, błyskawicznie dostępny jak rewolwer rewolwerowca? Stało się oczywiste- potrzebuję zrobić kaburę do pasa.

Kaburę do pasa postanowiłem zrobić „na miarę” ale tak, żeby móc ją wykorzystywać w przyszłości a nie poszukiwać ciągle nowej przy każdej zmianie telefonu. Smartfony stają się coraz większe i dlatego głównym założeniem oprócz łatwej dostępności było to, że za jakiś czas gdy znowu wymienię smartfon na nowszy, który najpewniej będzie większy od poprzedniego, powinien się zmieścić do kabury. Aby kabura mogła się dopasowywać wymyśliłem, że ją uszyję. Zmienność jej kształtu chciałem uzyskać stosując gumę w kierunku poprzecznym i regulowanej długości pasek klamerki w kierunku podłużnym.

Po uszyciu okazało się, że kabura jest funkcjonalna i doskonale się sprawdza. Sprawia, że telefon jest łatwo dostępny a jednocześnie dobrze zabezpieczony przed wypadnięciem a także może „urosnąć”, gdyby była taka potrzeba, by zmieścić większy smartfon.

Gotowa kabura: